Thursday, August 12, 2010

Руските медии: Българите играха добре

Руските електронни медии оценяват като добра играта на България въпреки загубата с 0:1 от Русия в приятелския мач, игран снощи в Санкт Петербург.

Бързият гол не даде на Сборная желаното преимущество, отбелязват руските коментатори. Нещо повече, българите нееднократно застрашиха сериозно вратата на Акинфеев. От своя страна, българският вратар Михайлов на няколко пъти демонстрира майсторство, отразявайки удари от различна дистанция.

След замяната на Божинов с Рангелов българите започнаха да атакуват по-опасно. В играта им обаче липсваше разнообразие. Нападение по фланга, последвано от остро центриране в наказателното поле на Русия - така атакуваха те.

Най-опасен от българските нападатели, освен Рангелов, бе Мартин Петров. Комбинация между двамата едва не доведе до гол във вратата на Акинфеев, който преди това пък спаси почти сигурен гол на Попов.

След направените от Дик Адвокаат смени през втората част Сборная постепенно наложи превес. Превъзходството на Русия в последните 15 минути бе неоспоримо, но до втори гол така и не се стигна, пишат руските медии.