Wednesday, September 29, 2010

Байерн обърна Базел

Байерн Мюнхен победи Базел с 2:1 като гост в среща от груповата фаза на Шампионската лига.

Голът за швейцарците падна в 19-а минута, когато Щрелер овладя топката в наказателното поле на гостите, успя да се справи с плахия опит на Бадщубър да му отнеме, след което цъкна с пета за Алекс Фрай, който получи топката на позиция сам срещу вратаря и без проблем преодоля Бут.

Немският шампион за пореден път показа завидния си характер и натисна своя опонент. Усилията на баварците дадоха резултат в 56-а минута, когато те получиха право да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Швайнщайгер.

В 89-а минута немците изпълниха пряк свободен удар. Топката бе остро центрирана в наказателното поле на Базел. Коженото кълбо прелетя над купа от тела, преди да стигне до Швайнщайгер, който промъкна зад гърба на противниковата отбарана и на задна греда засече топката, пращайки я в мрежата, давайки победата на мюнхенци.

Така възпитаницте на Ван Гаал вече са еднолични лидери в тази група с две победи от два мача.